Tragedia źródłem pięknej

MISJI

Tragedia źródłem pięknej MISJI


Rozmowa z Prezesem Fundacji Pomocna dłoń po wypadku
Krzysztofem Sałajczykiem

Moim życiowym celem i MISJĄ stała się
wszechstronna POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM  w wypadkach.
Być może pomyślisz, dlaczego?

Doświadczyłem tego na własnej skórze. Byłem ofiarą tragicznego wypadku samochodowego, który był początkiem największego dramatu w moim życiu. Lekarze dawali mi tylko 1% szans na przeżycie. Jestem pierwszym w Polsce pacjentem, który przeszedł operację łączenia żeber tytanowymi listwami. Czyli jednym słowem ...umierałem...a jednak ŻYJĘ.
Postanowiłem resztę mojego NOWEGO ŻYCIA  poświęcić na pomoc tym, którzy przechodzą przez „piekło” po wypadku.
Dużą wagę przykładam do słowa „wszechstronna” POMOC. Myślę, że mało kto jest w stanie wyobrazić sobie z jaką ilością problemów musi poradzić sobie człowiek po wypadku.
To nie tylko zdrowie, powrót do oddychania czy fizycznego funkcjonowania. To jak domino następujących po sobie komplikacji niewyobrażalnych rozmiarów.
Gdy już stałem, jak to się mówi „o własnych nogach” powoli poukładałem ten cały chaos. Dzisiaj wiem, co jest najważniejsze i które problemy należy rozwiązywać w pierwszej kolejności, aby jak NAJSZYBCIEJ WRÓCIĆ DO ŻYCIA.

1. Stan ducha, wiara, motywacja, chęć życia...
Można to nazwać na tysiąc sposobów i jakkolwiek to określimy jest kluczowym i absolutnie najważniejszym etapem. Jeśli zabraknie wiary i chęci do życia, to choćby lekarze fizycznie dokonali cudu...jak z moimi żebrami...to wszystko na nic. Jeśli człowiek umrze mentalnie to żadna, nawet najnowocześniejsza medycyna nie będzie w stanie uratować.
Co więcej...wiem jak irytujące mogą być spotkania przykładowo z psychologiem, który co prawda stara się pomóc, jednak fizycznie nie rozumie osoby, która walczy o życie po wypadku. Ja rozumiem doskonale. Właśnie dlatego w tym miejscu widzę swoją rolę. Jestem żywym dowodem na to, że jeśli tylko człowiek UWIERZY i zapragnie ŻYĆ to ...przeżyje. Wstanie i pewnego dnia zacznie wszystko OD NOWA.
Zatem jeśli w Twoim najbliższym otoczeniu jest osoba,
która po wypadku straciła chęć do życia,
nie wierzy, że wszystko będzie dobrze,
ma trudności z tym, aby aktywnie i prawdziwie włączyć się w proces leczenia
możesz w każdej chwili do mnie zadzwonić.

Pomogę.
Wierzę, że mój przypadek może być inspiracją i dowodem na to, że
warto mieć nadzieję i WALCZYĆ.


PERYPETIE FRANKOWICZÓW część 2,  czyli … jak nie zwariować w gąszczu formalności?

PERYPETIE FRANKOWICZÓW część 2, czyli … jak nie zwariować w…

więcej

Gdy w wypadku zginął OJCIEC Twojego DZIECKA.

Gdy w wypadku zginął OJCIEC Twojego DZIECKA.

więcejJesteśmy zawsze po Twojej stronie. Odpowiedzialnie i skutecznie. Dla Ciebie.

Jak działamy


Drugiem w kolejności najważniejszym problemem są...
2. Środki finansowe

Zaczyna się od przerażenia a krok dalej wcale nie jest lepiej.
Najgorsze, że naprawdę często zdarza się tak, że osoba poszkodowana dostaje przykładowo z odszkodowania zaledwie 40% należnej kwoty. Zadośćuczynienia nie dostaje wcale, ponieważ nikt z najbliższych nawet nie wie, że można uzyskać pieniądze z różnych źródeł i tytułów. O tej kwestii naprawdę mógłbym opowiadać godzinami, jednak nie chcę teraz „rozdrapywać ran” czy opowiadać trudnych historii. Natomiast chcę podzielić się swoim odkryciem, które jednocześnie jest wnioskiem z wielu analiz. Jako społeczeństwo mamy bardzo ograniczoną wiedzę na temat tego, czego możemy żądać lub oczekiwać w trudnych sytuacjach. Nic dziwnego, że się tego nie uczymy, bo przecież nikt z nas nie planuje w swoim życiu wypadku...
Jednak zdarzają się, zatem...
to kolejny ważny element mojej MISJI. Chcę uświadamiać WSZYSTKICH, nie tylko poszkodowanych. Im więcej osób dowie się o możliwościach, lub przynajmniej o tym gdzie ich szukać, tym większa szansa, że WIĘCEJ POSZKODOWANYCH uzyska GODNE PIENIĄDZE i szybciej wrócą do zdrowia i życia. Prawda jest taka, że każdy z nas dosłownie drobnym gestem jest w stanie pomagać każdego dnia. Już tłumaczę...
To jest moment, w którym potrzebuję pomocy Was wszystkich. Każdy może pomagać i wspierać działanie fundacji Pomocna Dłoń po wypadku. Każdy. Wystarczy drobny banalny gest. Wyobraź sobie, że polubienie czy udostępnienie jednego z moich postów na facebooku, może uratować sytuację materialną osoby, która po wypadku zamartwia się „jak żyć”. Każde udostępnienie to rozpowszechnianie wiedzy, która jest tak strasznie potrzebna w tych trudnych sytuacjach. Dlatego nawet jeśli przyłączysz się do nas tylko gestem w internecie to możesz mieć pewność, że REALNIE POMAGASZ.

Oczywiście zadbałem o to, aby wiedza pochodziła ze sprawdzonego źródła. Wiele miesięcy zajęło mi poszukiwanie odpowiedniego i co najważniejsze odpowiedzialnego partnera dla mojej Fundacji. Dzisiaj oficjalnie współpracuję z Polskim Instytutem Odszkodowań, który jako jedyna firma jest wpisana do Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jako jedyni piszą teksty, które są zrozumiałe dla każdego z nas. Każdy artykuł niesie cenne informacje, które mogą okazać się bezcenne dla osoby, która boryka się z lawiną problemów po wypadku. Nie musisz mi wierzyć na słowo. W każdej chwili możesz to sprawdzić w internecie.
Są źródłem nie tylko ludzkich tekstów i niezbędnej na tym świecie wiedzy, ale także źródłem rzetelnej pomocy.

A teraz zobacz...teoretycznie zdrowie jest najważniejsze, a w moim uporządkowanym już „chaosie” pojawia się dopiero na 3 miejscu.
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Bez wiary i pieniędzy nie da się WALCZYĆ o ŻYCIE. Jak tylko pojawia się CHĘĆ do życia i zagwarantowane jest najwyższe możliwe odszkodowanie i zadośćuczynienie to można ZAOPIEKOWAĆ SIĘ ZDORIWEM

3. Leczenie i rehabilitacja

To jest niezwykle szeroki temat i mógłbym o tym mówić godzinami. Dlatego zostawmy tą część na zupełnie oddzielny materiał.

Zatem podsumowując
Jeśli masz w najbliższym otoczeniu osobę, która jest po wypadku i CHCESZ skutecznie POMÓC możesz w każdej chwili do mnie zadzwonić. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby jak najszybciej zrobić jak najwięcej dla tej osoby.

Natomiast jeśli czujesz, że CHESZ POMÓC w działaniach Fundacji jednak nie masz możliwości ani czasowych, ani finansowych to pamiętaj proszę, że GEST jakim jest udostępnienie czy polubienie jednego z moich postów to już REALNE POMOC i wsparcie Fundacji.

Z pozdrowieniami
Krzysztof Sałajczyk
Prezes Fundacji Pomocna Dłoń po wypadkuPolski Instytut Odszkodowań. Odpowiedzialnie i SKUTECZNIE dla Ciebie.

885 800 865

Zadzwoń do Nas i porozmawiaj z naszym prawnikiem

Zostaw nam swój numer
a my oddzwonimy w 30 min