Określenie POSZKODOWANA/Y ma więcej znaczeń czy podstaw niż najczęściej się wydaje.
Wypadek to bardzo często początek całej kaskady okoliczności, które sprawiają, że osoba jest poszkodowana.
Na pierwszym planie – tuż po wypadku – są obrażenia ciała oraz uszkodzenia mienia np. samochodu. Tej części nie trzeba uzasadniać, ponieważ straty na zdrowiu oraz majątku są widocznie oraz oczywiste. Za uszczerbek na zdrowiu oraz zniszczenie mienia wypłacane jest odszkodowanie – w ramach którego można domagać się m.in. zwrotu poniesionych kosztów leczenia, operacji czy pilnej rehabilitacji. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
Na drugim planie jest to, czego oczy nie widzą. Fizyczny ból i cierpienie, które są bezpośrednio związane z uszkodzeniem ciała. Fala rozpaczy wiążąca się z utratą dotychczasowego życia. Niepokój połączony z koniecznością poszukiwania pomysłów na nowe życie po wypadku. Lęk o przyszłość, a nawet stany depresyjne czy brak chęci do życia. Nie sposób wymienić większości emocji i myśli, które pojawiają się po wypadku, jednak wszystkie bez wątpienia potwierdzają, że osoba jest POSZKODOWANA. W ramach rekompensaty za krzywdę, psychiczne strapienie i udrękę wypłacane jest zadośćuczynienie.
Z reguły na tym nasze postrzeganie się kończy. Tymczasem jest jeszcze trzeci plan, związany z wysokością wypłacanych świadczeń. Z naszego punktu widzenia, jeśli osoba po wypadku otrzymuje tylko niewielką część należnych pieniędzy – jest POSZKODOWANA. Niestety to bardzo częsta sytuacja i równie często bagatelizowana. Powód teoretycznie jest oczywisty – po wypadku brakuje siły do walki o finanse, gdy toczy się walka o życie i zdrowie. Jednak konsekwencje rezygnacji z działań na rzecz uzyskania najwyższego możliwego odszkodowania dla osoby poszkodowanej bywają katastrofalne. Zaczyna brakować pieniędzy na leczenie i rehabilitację, a lęki o przyszłość potęgują się z dnia na dzień.
Nie możemy ustrzec się przed wypadkami. Zawsze wydarzają się w nieoczekiwanym momencie i w tym zakresie każdy człowiek jest bezsilny. Nie można ustrzec się przed fizycznym bólem i cierpieniem, gdy ciało jest poranione. Jedyne przed czym można się ustrzec to zaniżone odszkodowania. W obliczu wypadku losowego osoba poszkodowana może jedynie zadbać o siebie i zabezpieczyć swoją przyszłość uzyskaniem najwyższych możliwych kwot z tytułu odszkodowania oraz zadośćuczynienia. W tym zakresie pomagamy skutecznie od wielu lat bez żadnych kosztów i opłat wstępnych.
W każdej chwili możesz do nas zadzwonić i porozmawiać z prawnikiem.
Możesz sprawdzić wpis „Usługi prawnika – dla Ciebie BEZPŁATNIE. Dlaczego?”
Natomiast jeśli uznasz, że warto to udostępnij ten wpis bliskim i znajomym. Być może w Twoim otoczeniu jest osoba, która była poszkodowana w ostatnich 3 latach i może jeszcze ma szansę wznowić sprawę i uzyskać DODATKOWE pieniądze po wypadku.
Dla Pawła wywalczyliśmy dodatkowe 200 000 zł, natomiast dla Ewy 300 000 zł. Więcej informacji o ich historiach znajdziesz TUTAJ
Jesteśmy zawsze po Twojej stronie
Polski Instytut Odszkodowań
SKUTECZNIE i ODPOWIEDZIALNIE