Każdemu może się zdarzyć, prawda?
Jednak jeszcze nie każda osoba odbiera z tego tytułu należne ODSZKODOWANIE. Niestety większość nawet nie wie, że można uzyskać finansowe wsparcie.
Wypadki na chodniku, najczęściej są bagatelizowane. Większość z nas tego typu zdarzenia traktuje jako mało ważne. Przecież to nie wypadek samochodowy i teoretycznie „żadna tragedia”. Kwitujemy je jako „pech” lub co gorsza niezdarność i chcemy jak najszybciej o tym zapomnieć. Zajmujemy się leczeniem i staraniami, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia oraz codziennych aktywności. Tak bardzo jesteśmy pochłonięci problemami, które pojawiły się wraz z upadkiem, że zupełnie pomijamy pomocne dla nas możliwości. Właśnie w ten sposób odbieramy sobie szansę na NALEŻNE ODSZKODOWANIE. A może warto zastanowić się przez chwilkę,…
Czy to WAŻNE ?
Złamanie, obtłuczenie lub uszkodzenie ciała zawsze uniemożliwiają normalne funkcjonowanie osobie poszkodowanej. Na pierwszym planie jest BÓL, czyli fizyczne cierpienie, którego nie można ocenić czy też wycenić. Jednak poza odczuciami i emocjami generuje również realne straty materialne. Przykładowo koszty leczenia, opieki, dojazdy czy proces rehabilitacji. Stratą jest również czas, w którym osoba poszkodowana po upadku nie może pracować i tym samym uzyskiwać dochodów. Zatem, gdy połączymy wszystkie elementy w jedną całość okazuje się, że wypadki na chodniku mają bardzo duży wpływ na jakość ludzkiego życia i tym samym wcale nie są mało ważne.
Naszym zdaniem WSZYSTKO jest WAŻNE i właśnie dlatego apelujemy:
Nie bagatelizujmy wypadków na chodniku i nie umniejszajmy ich znaczenia. Zawsze sprawdzajmy jakie można uzyskać ODSZKODOWANIE oraz ZADOŚĆUCZYNIENIE.
Dlaczego warto?
Bardzo często okazuje się, że oblodzone czy nierówne nawierzchnie nie są odpowiednio zabezpieczone, dlatego są bezpośrednią przyczyną wypadków na chodniku. To stanowi dowód na to, że zarządca nie wywiązał się ze swojego obowiązku. Za chodniki z reguły odpowiedzialna jest gmina, natomiast za przystanki i drogi osiedlowe najczęściej spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa. Każda z tych instytucji posiada stosowne ubezpieczenie, które regularnie opłaca. Właśnie dlatego
– po pierwsze – WARTO przeanalizować każdy wypadek na chodniku, ponieważ osoba poszkodowana ma dużą szansę na uzyskanie wsparcia w postaci środków finansowych.
– po drugie, mamy nadzieję, że nie musimy nikogo przekonywać, że WARTO KORZYSTAĆ ZE SWOICH PRAW, czyli należnego odszkodowania oraz zadośćuczynienia.
– po trzecie, analiza sprawy wykonana przez prawnika jest ZAWSZE BEZPŁATNA w Polskim Instytucie Odszkodowań. Zatem bez żadnych kosztów i opłat wstępnych możesz dowiedzieć o jakie kwoty możemy walczyć w Twojej sprawie.
To nie wszystko…
Teraz, gdy już wiesz więcej o prawach osób poszkodowanych w wypadkach na chodniku możesz realnie pomagać INNYM, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.
W ciągu całego życia praktycznie każdy z nas choć raz jest świadkiem wypadku na chodniku i …nie wie jak może realnie pomóc.
Ty już wiesz.
Poza wezwaniem karetki pogotowia możesz udzielić osobie poszkodowanej znacznie większego wsparcia. Możesz przekazać cenną informację: WYPADEK NA CHODNIKU TO WAŻNA SPRAWA. W naszym wpisie WYPADEK NA CHODNIKU znajdziesz szczegółowe informacje jakie kolejne kroki należy wykonać na miejscu wypadku, aby zwiększyć szansę na uzyskanie należnego ODSZKODOWANIA.
W każdej chwili możesz do nas zadzwonić,
aby uzyskać dodatkowe informacje.
Jesteśmy zawsze po Twojej stronie
ODPOWIEDZIALNIE i SKUTECZNIE
Polski Instytut Odszkodowań