Ludzkie historie…które niosą przestrogi, informacje lub wskazówki.
Scenariusze pisane przez życie bywają bardziej zaskakujące niż serialowe czy teatralne.
Przeczytaj…być może gdzieś jest przesłanie DLA CIEBIE.
Być może znajdziesz podpowiedź lub radę, która okaże się kiedyś przydatna.
Nierozpoznany nowotwór…
Znalazła guza w swojej piersi. Odważnie udała się do lekarza z poczuciem pewności, że cokolwiek to jest, szybko uda się wyleczyć. Słyszała i widziała tak wiele przykładów kobiet, które pokonywały raka, że nawet nie czuła strachu…
Lekarz wykonał badanie mammografii, które nic nie wykazało. Uczucie ulgi bardzo szybko zostało zastąpione przez pogarszające się samopoczucie. Zmarła w krótkim czasie…
To tragiczna i bardzo krótka historia Kobiety, która osierociła 3 dzieci.
Lekarz nie zlecił USG ani też biopsji cienkoigłowej, które mogły wykryć chorobę. Nie dostała swojej szansy, która należna jest każdemu człowiekowi…
Jedyne co mogliśmy zrobić, aby realnie pomóc pogrążonej w smutku rodzinie to uzyskać najwyższe zadośćuczynienie w wysokości 600 000 zł, czyli po 150 000 zł dla każdego członka najbliższej rodziny.
Antybiotyki po operacji…
Standardowa procedura okołooperacyjna to podawanie antybiotyków. Jej zabieg operacyjny usunięcia macicy był planowany od dawna, dlatego wykonano dodatkowe badania. Antybiogram wskazywał, na które antybiotyki jest całkowicie odporna, dzięki temu lekarz miał możliwość, aby precyzyjnie dopasować te skuteczne.
W krótkim czasie po jej śmierci dokumentacja medyczna potwierdziła, że podawano jej antybiotyki na które była odporna. Nie mogły jej pomóc…
Po wyjściu ze szpitala…
To moment, w którym każdy pacjent czuje ulgę. Coraz bardziej rośnie nadzieja, że „teraz będzie tylko lepiej”. Każdy chce wierzyć, że najgorsze już było i …zostawia za sobą w szpitalu.
Tymczasem w domowych pieleszach dochodzi do zakażenia i nieoczekiwanej śmierci. Niestety to przyczyna zbyt szybkiego wypisu ze szpitala…
Jakie rady można znaleźć w opisanych historiach?
1. Dokumentacja medyczna stanowi zbiór niezwykle ważnych dowodów. Warto dbać o nią z szczególną starannością na każdym etapie leczenia, aby nic się nie „zawieruszyło”. Dzięki temu biegły sądowy lub konsultant medyczny w krótkim czasie określi czy mamy do czynienia z błędem medycznym.
2. Powikłania nie są błędami lekarskimi i bardzo często są opisane w formularzu „zgody na zabieg”. Jednak w sytuacji nagłego pogorszenia stanu zdrowia zwłaszcza w sytuacji, w której oczekiwana była poprawa, warto wnikliwie sprawdzać. Błędna diagnoza lub brak zalecenia do wykonania pogłębionej diagnostyki to BŁĄD MEDYCZNY.
Zwróć również uwagę na:
1. Obowiązek informowania jest kluczowym dla personelu medycznego. Natomiast „zgoda na zabieg”, która powinna znaleźć się w historii leczenia jest dokumentem stanowiącym punkt wyjścia jakichkolwiek roszczeń.
2. Termin przedawnienia to maksymalnie 3 lata od daty powstania okoliczności uzasadniających przyjęcie błędu medycznego..
W każdej chwili możesz do nas zadzwonić pod numer 222 037 503
Nasi prawnicy wyjątkowo precyzyjnie analizują sprawy,
a także niezwykle trafnie oceniają szansę oraz źródła
odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu błędów medycznych.
Jesteśmy zawsze po Twojej stronie.
Odpowiedzialnie i skutecznie. Dla Ciebie.