Jaką Ty podejmiesz decyzję?

Jaką Ty podejmiesz decyzję?

Najczęściej zmuszeni jesteśmy do podejmowania ważnych decyzji, gdy skłaniają nas do tego okoliczności. W pędzie codziennego życia nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele problemów ściągamy na siebie, gdy podejmujemy nieprzemyślane decyzje pod wpływem chwili. Bywa, że dopiero po kilku miesiącach czy latach uświadomimy sobie jak wielki błąd popełniliśmy.

Właśnie dlatego chcemy Cię nakłonić do tego abyś jeszcze dziś zastanowił się jaką decyzję podejmiesz stając w obliczu trudnej życiowej sytuacji. Być może ta krótka chwila zastanowienia będzie dla Ciebie wartością na przyszłość. Dzięki temu zobaczysz, jak działają zwykli ludzie pod wpływem emocji i jakie może to mieć przełożenie na ich dalsze życie.

Przykładowa sytuacja - wypadek komunikacyjny - zdarzenie losowe, które można określić jako jedno z najtrudniejszych w ludzkim życiu. Bez wątpienia w pierwszej kolejności najważniejsza jest pomoc medyczna. To chwile, w których szybkość działania ma najwyższą wartość dla osoby poszkodowanej, ponieważ nie tylko ratuje życie, ale również może ochronić przed dalszymi, negatywnymi skutkami dla organizmu. Gdy po pierwszym szoku znana jest sytuacja zdrowotna osoby poszkodowanej zwykle pojawiają się lęki oraz rosnące obawy o przyszłość, w tym również finansową. Wtedy przychodzi czas na pierwsze decyzje dotyczące sposobu uzyskania odszkodowania za wypadek.

Każdy z nas opłacając kolejne składki ubezpieczenia żyje w przekonaniu, że gdy spotka go życiowa tragedia, będzie miał możliwość otrzymać należne odszkodowanie. Pojawia się oczekiwanie, że uzyskanie najwyższego możliwego odszkodowania będzie tak samo szybkie jak otrzymanie pierwszej pomocy medycznej. Zatem z dostępnych na rynku możliwych opcji pomocy prawników często wybieramy właśnie tę, która to oczekiwanie spełnia.

Czy wiesz jakie skutki może mieć pomoc prawnika nastawiona tylko na szybkie rozwiązanie?

Niestety odwrotnie niż pomoc medyczna i działania lekarzy…,ekspresowe działania prawników mogą silnie zaszkodzić osobie poszkodowanej, ponieważ…,
- najszybsze rozwiązania z reguły pozwalają uzyskać jedynie najniższe kwoty,
- pojawia się wysokie ryzyko podpisania niekorzystnej ugody. (Więcej piszemy o tym w artykule uwaga na ugody,
- można pominąć możliwości uzyskania środków finansowych z innych tytułów lub źródeł typu: zadośćuczynienie, renta, zwrot kosztów opieki, wyrównanie za czas niezarobkowania, itd.

Zatem „oczekiwanie” najszybszego rozwiązania może nas zwodzić i doprowadzić do podjęcia niekorzystnych decyzji. Gdy ze spokojem ocenimy sytuację, możemy uznać, że to oczywiste - WARTO walczyć o najwyższe możliwe odszkodowanie bez względu na upływ czasu. Jednak zwróćmy uwagę na to, że tylko spokój i opanowanie pozwalają na podejmowanie przemyślanych i rozsądnych decyzji. Natomiast silne emocje jak lęk, obawa i pilna potrzeba poczucia bezpieczeństwa bardzo negatywnie wpływają na zdolności analityczne naszego ludzkiego umysłu.


Wyznania Agaty - niewinnej w wypadku

Wyznania Agaty - niewinnej w wypadku

więcej

Osoby POSZKODOWANE w wypadkach vs. „Niewidzialne” zagrożenia.

Osoby POSZKODOWANE w wypadkach vs. „Niewidzialne” zagrożenia.

więcejJesteśmy zawsze po Twojej stronie. Odpowiedzialnie i skutecznie. Dla Ciebie.

Jak działamy


Dlaczego o tym piszemy?
Zależy nam na tym, aby osoby poszkodowane podejmowały najkorzystniejsze dla siebie decyzje. Choć doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie uchronimy wszystkich przed negatywnymi konsekwencjami postanowień podjętych pod wpływem emocji to wierzymy, że coraz więcej osób zacznie ŚWIADOMIE decydować. Dzięki temu szybciej odzyskają spokój i życiową równowagę po wypadku.

Czasem wystarczy wiedza, że każdy ma możliwość wyboru:

- wypłata SZYBCIEJ – wtedy należy wziąć pod uwagę ewentualne konsekwencje, o których piszemy powyżej – tym samym uchronić siebie przed poczuciem „żałuję tej decyzji” w przyszłości,
- chcę uzyskać NAJWYŻSZE możliwe odszkodowanie oraz wypłaty ze wszystkich możliwych źródeł – ze świadomością takiej decyzji łatwiej jest znaleźć w sobie cierpliwość, bo WIĘCEJ pieniędzy równoważy bezduszne procedury.

Jaką Ty podejmiesz decyzję lub co doradzisz poszkodowanej osobie bliskiej mając wiedzę o możliwych rozwiązaniach?

W każdej chwili możesz do nas zadzwonić i porozmawiać z prawnikiem.
Analiza każdej sprawy związanej z wypadkiem komunikacyjnym jest BEZPŁATNA.

Polski Instytut Odszkodowań
Jesteśmy zawsze po Twojej stronie
SKUTECZNIE i ODPOWIEDZIALNIEPolski Instytut Odszkodowań. Odpowiedzialnie i SKUTECZNIE dla Ciebie.

885 800 865

Zadzwoń do Nas i porozmawiaj z naszym prawnikiem

Zostaw nam swój numer
a my oddzwonimy w 30 min