Wypadek na chodniku

Najczęściej jesienią i zimą ulegamy wypadkom na chodniku. Szczególnie w tym okresie nierówne czy wyboiste powierzchnie stają się śliskie i wręcz niebezpieczne. Z pozoru niewielkie upadki mogą mieć bardzo przykre zdrowotne konsekwencje, dlatego warto zgłaszać i sprawdzać każdą sytuację, w której dochodzi do obtłuczenia lub uszkodzenia ciała.  Co ważne, ze zgłoszeniem roszczeń nie trzeba czekać do końca leczenia. Zatem jeśli jesteś osobą, która uległa wypadkowi na chodniku możesz BEZPŁATNIE uzyskać naszą pomoc i dowiedzieć się czy jest szansa na uzyskanie dla Ciebie odszkodowania lub zadośćuczynienia.

Właściciele lub zarządcy dróg i nieruchomości mają obowiązek odpowiednio dbać o stan ulic oraz chodników. Mimo to często spotykamy się z wystającymi płytami chodnikowymi lub studzienkami kanalizacyjnymi, zapadniętą kostką brukową czy dziurami w nawierzchniach. Bywamy również świadkami lub wręcz ofiarami zaniedbań w zakresie odśnieżania czy posypywania oblodzonych i śliskich nawierzchni.

Niestety jeszcze niewiele osób wie, że za obrażenia ciała, złamania, otarcia i obtłuczenia wskutek upadku na chodniku można uzyskać godne odszkodowanie oraz zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Odszkodowanie może obejmować koszty leczenia oraz rehabilitacji, a także utracony dochód na skutek niezdolności do pracy, czy koszty dojazdów i opieki.
Towarzystwa Ubezpieczeniowe w pierwszej kolejności starają się odmawiać wypłaty odszkodowania szukając ku temu różnych uzasadnień. Dlatego należy pamiętać, że to osoba Poszkodowana, dochodząca swych roszczeń musi wskazać dowody potwierdzające winę podmiotu odpowiedzialnego za szkodę. Zatem jak przygotować właściwy materiał dowodowy?

  1. wezwać karetkę pogotowia i upewnić się, że tzw. karta czynności ratunkowych zawiera opis okoliczności wypadku oraz informację o nawierzchni (przyczynie upadku)
  2. wezwać policję lub straż miejską
  3. wykonać zdjęcia z miejsca zdarzenia. Wystarczy telefonem komórkowym zrobić kilka ujęć obrażeń, stanu nawierzchni oraz okoliczności.
  4. zebrać dane świadków zdarzenia. Najlepiej jak najwięcej nazwisk oraz danych kontaktowych do osób, które widziały Twój wypadek na chodniku.
  5. sprawdzić kto jest zarządcą czyli adresatem Twoich roszczeń – za chodniki z reguły odpowiedzialna jest gmina, za przystanki oraz drogi osiedlowe najczęściej spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa.
  6. zbierać dokumentację medyczną czyli rachunki, faktury za leczenie jak również koszty dojazdu.
Zerwany dach – wyrok

Zerwany dach – wyrok

więcej

Poważny wypadek w gospodarstwie rolnym - wyrok

Poważny wypadek w gospodarstwie rolnym - wyrok

więcej

W przypadku, gdy zdecydujesz się przyjąć naszą pomoc,
za cały proces uzyskiwania odszkodowania
również nie poniesiesz żadnych kosztów wstępnych.

Jednocześnie w każdej chwili możesz do nas zadzwonić
885 800 834
Jesteśmy zawsze po Twojej stronie.
Przeanalizujemy Twoją sprawę całkowicie BEZPŁATNIE.

Tylko z nami

100% Bezpieczeństwa
oraz stały bezpośredni kontakt z prawnikiem
Zero kosztów
ukrytych czy niespodziewanych
Skuteczna
pomoc, więc odszkodowania wyższe nawet o 60%
Bezpłatna
analiza zasadnowści roszczeń również w sprawach do 20 lat wstecz
Wypadek komunikacyjny

Wypadek komunikacyjny

Więcej

Wypadek śmiertelny

Wypadek śmiertelny

Więcej

Wypadek w rolnictwie

Wypadek w rolnictwie

Więcej

Wypadek przy pracy

Wypadek przy pracy

Więcej

Błąd medyczny

Błąd medyczny

Więcej

Zostaw nam swój numer
a my oddzwonimy w 30 min