Co niesie TRUDNA ZMIANA w życiu?

Co niesie TRUDNA ZMIANA w życiu?

Pandemiczny stres nie oszczędza nikogo. Każdy z nas w większym czy mniejszym stopniu doświadcza trudnej zmiany w swoim życiu. Choć rozmiar czy kształt tych zmian u każdego człowieka będzie zupełnie inny, to wszystkich łączy poczucie niepewności. Nikt nie wie, co będzie „jutro”. Przyszłość nagle stała się jeszcze większą zagadką niż kiedykolwiek, jednak…
mimo wszystko, chcemy Ci przypomnieć, że jeszcze BĘDZIE DOBRZE. Być może teraz brzmi to dla Ciebie irytująco. Być może mało prawdopodobnie. Jednak pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego warto pamiętać o perspektywie BĘDZIE DOBRZE.

Filozoficznie czy praktycznie?

Zaproponujemy tę drugą wersję – praktyczną. Mimo uroku i wartości filozoficznych rozważań, które skrywają w sobie wiele prawd jak „wszystko mija”, zatem trudne chwile również. Po nocy przychodzi dzień, a po zimie zawsze jest wiosna, co może subtelnie sugerować, że życie zawsze się odradza, a z mroku wyłoni się światło. My jednak chcemy odsłonić w bardzo przyziemny sposób, jak zmiana perspektywy realnie wpływa na życie. Zatem można zacząć od tego, by uzmysłowić sobie, że zdarzenia losowe, na które nie mamy żadnego wpływu wydarzały się każdego dnia. Codziennie dochodziło do wypadków na drogach czy w pracy, jednak niewielu z nas to zauważało. Żyliśmy w poczuciu, że dramaty „mnie nie dotyczą”. Bywało, że odwracaliśmy wzrok lub nie chcieliśmy słyszeć o tym, jak wiele ludzi zmagało się z ogromnymi problemami. Dzisiaj to się zmieniło, ponieważ dramat dotyczy wszystkich. Zatem, być może właśnie TERAZ warto skorzystać z doświadczenia osób, które przeszły w życiu przez najgorsze. Byli ofiarami i osobami poszkodowanymi. Przeżyli straty, ból i cierpienie fizyczne, które dla naszej wyobraźni nigdy nie będą osiągalne. Mimo to przeżyli… i doceniają życie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.  Jak to możliwe?

Kluczem jest osobista decyzja i wolność WYBORU.

Osoby poszkodowane w wypadkach, które w pewnym momencie zdecydowały, że już nie chcą być ofiarami, znalazły w sobie siłę do niesamowitych życiowych zmian. Uznali, że wypadek i jego następstwa to wydarzenia, które niezwykle utrudniły dotychczasowe funkcjonowanie, jednak nie odebrały najwyższej wartości – Życia. Zatem zamiast rozpaczać nad utraconą czy rozbitą wersją życiowego planu, postanowiły ułożyć zupełnie nowy plan dla siebie. Znamy wiele takich historii, a kilka z nich opisaliśmy w artykułach na naszej stronie. Możesz poznać Joannę, która po wypadku już nie wróciła do korporacyjnej pracy z tabelkami i właśnie wtedy jej życie nabrało nowego sensu i kolorów. Rafała, który po długiej rehabilitacji „uleczył” siebie oraz swój zespół w pracy ze stresu, co dla wszystkich okazało się bezcenną wartością. To wszystko znajdziesz TUTAJ . Jeśli chcesz, możesz również poznać krótką historię zapracowanej kobiety, którą brutalnie zatrzymał wypadek. Julia przeszła tragiczną drogę – od utraty poczucia jakiegokolwiek sensu, aż po zupełnie NOWE ŻYCIE, całkiem inne niż to, które miała zaplanowane. To właśnie ona stwierdziła, że miałaszczęście w nieszczęściu, dlatego wpis o niej ma taki właśnie tytuł.

Co z tego wynika dla Ciebie?

Wierzymy, że przykłady z życia zwykłych ludzi, których spotkały niezwykłe trudności, a mimo to stworzyli swój nowy świat – mogą stać się realną inspiracją. Mogą być podpowiedzią jak poradzić sobie z nieoczekiwanym i bolesnym zdarzeniem losowym. Mogą pokazać, co jest ważne, gdy mierzymy się z trudnymi okolicznościami. Mogą nieść nadzieję, a jednocześnie stanowić dowód na to, że JESZCZE BĘDZIE DOBRZE, bez względu na okoliczności danej chwili. Innymi słowy, historie osób po wypadkach losowych wyraźnie pokazują, że trudna zmiana niesie Nowe Życie, zupełnie inne niż to wcześniej zaplanowane i najczęściej szczęśliwsze, jeśli tylko pozwolimy sobie zobaczyć nieznane dotąd perspektywy i możliwości.

Każdy z nas codziennie decyduje jaką perspektywę wybiera. Możemy zdecydować, że kurczowo trzymamy się poczucia straty, zmartwień i tym samym pozwalamy, by stres przejął kontrolę nad ciałem i umysłem. Jednak możemy każdego dnia zdecydować, że mimo trudności – staramy się dostrzegać INNE perspektywy i pamiętać tę ponadczasową – jeszcze BĘDZIE DOBRZE.

Jesteśmy zawsze po Twojej stronie
ODPOWIEDZIALNIE i SKUTECZNIE

 


Wyznania Agaty - niewinnej w wypadku

Wyznania Agaty - niewinnej w wypadku

więcej

Osoby POSZKODOWANE w wypadkach vs. „Niewidzialne” zagrożenia.

Osoby POSZKODOWANE w wypadkach vs. „Niewidzialne” zagrożenia.

więcejJesteśmy zawsze po Twojej stronie. Odpowiedzialnie i skutecznie. Dla Ciebie.

Jak działamy
Polski Instytut Odszkodowań. Odpowiedzialnie i SKUTECZNIE dla Ciebie.

885 800 865

Zadzwoń do Nas i porozmawiaj z naszym prawnikiem

Zostaw nam swój numer
a my oddzwonimy w 30 min